вівторок, 28 лютого 2017 р.

Хто живе найдовше?

Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також — до 10,
жаба — до 5, річковий рак — до 20 років.


Мавпи, кити, тигри, ведмеді — до 40—45 років.




А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.



Серед свійських тварин рекордсмен — осел. Він доживає до 50 років. Коні й верблюди живуть до 30 років, корова — до 25, свиня — до 20 років. А собаки та кішки — 15—20 років.



понеділок, 20 лютого 2017 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

РІДНА МОВА
 
Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
А лиш камінь має.

Як ту мову нам забути,
Котрою учила
Нас всіх ненька говорити,
Ненька наша мила.

У тій мові нам співали,
Нам казки казали,
У тій мові нам минувшість
Нашу відкривали.

От тому плекайте, діти,
Рідну свою мову,
Вчіться складно говорити
Своїм рідним словом.

С. Воробкевич

вівторок, 14 лютого 2017 р.

З Днем Святого Валентина!

Із чудовим днем любові
Щирі сердечні вітання,
Хай буде у житті доволі
І ласки й ніжності й кохання!
 
 

четвер, 9 лютого 2017 р.

9 лютого - Міжнародний день стоматолога

 

 
Зуби потрібно чистити для того, щоб зберегти їх здоровими.
 
В наш час широко поширене захворювання зубів, яке називається карієс. Карієс - це руйнування емалі зуба. Коли руйнування доходить до утворення дірки, що хворий зуб починає давати знати про себе болями у відповідь на ухвалення холодної та гарячої їжі, солодких, солоних і кислих страв. Якщо хворий вперто не хоче лікувати карієс, все закінчується видаленням зуба.
 
Регулярне чищення зубів дозволяє запобігти виникненню карієсу, і ось чому.
 
Емаль зуба - це найтвердіша тканина в людському організмі. По міцності вона лише трохи поступається алмазу! Але, незважаючи на таку фантастичну міцність, емаль зуба схильна до руйнування кислотами.
  
В заглибленнях і ямках зубів туляться бактерії, які доїдають нашу їжу і сприяють утворенню зубного нальоту. В процесі бродіння вуглеводів, викликаного цими бактеріями, і виділяються кислоти, які небезпечні для емалі зубів - мурашина, пропіонова, масляна та інші. Вони-то і спричинюють вимивання мінералів з зубів.  
 
Зубний наліт шкідливий також тим, що може викликати запах з рота, неприємний смак у роті, а також є основою для утворення зубного каменю.
 
При регулярному і правильному чищенню зубів ми видаляємо зубний наліт і не даємо карієсу жодного шансу!
 
Пам'ятайте, що важливо не те, як часто ви чистите зуби, а те, наскільки ретельно ви чистите. Можна чистити зуби хоч десять раз на день, але якщо ви робите це абияк, то користі від такої чистки не буде ніякої.
 
 

вівторок, 7 лютого 2017 р.

Найбільші водойми

Найбільший океан на Землі — Тихий — 179,7 мільйона квадратних кілометрів.


Найбільше море нашої планети — Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така, як пів-Європи,— 4,8 мільйона квадратних кілометрів.


Найбільше озеро в світі — Каспійське море — 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

7 лютого - Всесвітній день безпечного інтернету

Всесвітній день безпечного Інтернету проводиться з 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і ЗМІ у другий вівторок лютого.

Мета Дня – пропаганда більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів перш за все серед дітей і молоді.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». Цього дня (й протягом тижня) проводяться різноманітні конференції, круглі столи, «прямі лінії» за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.

Всесвітній день безпечного Інтернету давно вийшов за межі європейського континенту, на сьогодні його відзначають у понад 110 країнах світу. Всього в країнах-учасницях пройде понад тисячу заходів. Цьогорічне гасло Всесвітнього дня безпечного Інтернету: «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Постійними організаторами заходів для дітей та молоді до Дня безпечного Інтернету в Україні є Міністерство освіти і науки України, ДНУ Інститут модернізації освіти та його партнери, дитячі та молодіжні організації, заклади освіти, громадські організації, бібліотеки, вищи навчальні заклади всіх рівнів, інститути післядипломної педагогічної освіти, видавництва для педагогів.