четвер, 30 листопада 2017 р.

Сьогодні - День домашніх тварин

              Цікавинки про домашніх улюбленців

              Кролики породи « бельгійський велетень» можуть важити 11 кілограмів.

          У травні 2009 року кіт по кличці Лакі ( «Везунчик» ) впав з 26 поверху нью-йоркського хмарочоса і залишився живий. Нічого не скажеш, справжній везунчик!
          У собак рідкісної турецької породи « каталбурун » роздвоєний ніс. На думку вчених, причина такої незвичайної зовнішності може бути в схрещуванні близьких родичів.

          Зазвичай у кішок по п’ять пальців на передніх лапах і по чотири - на задніх, проте зрідка народжуються тварини, у яких шість і більше пальців на одній або навіть декількох лапках.
          Собаки породи пулі, вірні помічниці угорських пастухів, відрізняються унікальним вовняним покровом, який собаківники називають « шнуровим » – довга шерсть і підшерсток скочуються в джгути, що стирчать в усі сторони, щось на зразок дредів.

          Власники кішок напевно підтвердять, що їх вихованці недолюблюють   воду - а от кішки породи «турецький ван » просто обожнюють купатися!

          Ксолоітцкуінтлі – це не скоромовка й не заклинання африканських чаклунів, а всього лише назва мексиканських голих собак, які між іншим, вважаються найдавнішою породою у світі. Проте їх господарям, яким доводиться відповідати на запитання: « А якої породи у вас собачка? ». Не позаздриш…


          У кішок породи Хао Манее, виведених в Таїланді, різнокольорові очі – одне блакитне, а друге зелене. Це дуже рідкісна порода, відома також як « кішки з діамантовими очима».

середа, 22 листопада 2017 р.

23 листопада - День подяки в США

 Що ж це за свято?

З 1941 року День подяки в США відзначають в четвертий четвер листопада. Цього року свято припало на 23 листопада.


Офіційно державним святом День подяки став у XVIII столітті, при Джорджі Вашингтоні.
Історія свята

Виникнення Дня подяки пов’язано з першими переселенцями з Англії, які прибули в Новий світ на кораблі Мейфлауер. Після багатомісячного плавання поселенці досягли Америки в листопаді 1620 року і зіткнулися з суворою зимою.

В першу зиму на новому континенті більше половини поселенців померли від холоду, голоду і хвороб. Ті, що вижили заснували Плімутську колонію, найстаріше поселення англійців в Америці, і за допомогою місцевих індіанців почали обробляти землю. Нагородою за цю працю став несподівано рясний урожай – і перший губернатор Вільям Бредфорд вирішив провести восени 1621 року День подяки Тогу за урожай і допомогу індіанців.

За святковий стіл старійшини колонії запросили і місцевих індіанців з племені Вампаноаг, які допомогли вижити переселенцям. Індіанці принесли з собою чотирьох птахів, яких пізніше почали називати індичками.

Традиції свята

День подяки прийнято відзначати в родинному колі. На святковий обід збираються кілька поколінь однієї родини в будинку старших. Перед ним багато американців всією сім’єю відвідують службу в церкві. За святковою трапезою кожен вимовляє слова подяки за все хороше, що сталося в його житті за цей рік.

На святковому столі обов’язково повинні бути: смажена індичка з журавлинним соусом, солодка картопля, гарбузовий пиріг і різноманітні страви з кукурудзи.



Святкові паради, зазвичай в костюмах перших поселенців XVII століття і індіанців також є одним з головних атрибутом свята.

Напередодні Дня подяки прийнято займатися благодійністю, щоб нагодувати і порадувати бідних. На станціях метро встановлюються столи, на які можна класти свої пожертвування.


Також напередодні Дня подяки президент США проводить урочисту церемонію помилування індички. Одну з двох птахів (національну індичку), заздалегідь обраних американцями на сайті Білого дому, він милує, а другу (віце-індичку) готують і подають на святковому обіді в Білому домі. У разі хвороби або смерті національної індички право не бути з’їденої і відправитися в один з парків Америки переходить до віце-індички.

вівторок, 14 листопада 2017 р.

"Козацькі забави"

             Продовжимо згадувати веселі шкільні свята.
           13 жовтня учні 2 та 3 класу зібралися в спортивному залі школи для участі в естафетах «Козацькі забави». На початку змагань я розповіла про козаків: де вони жили, чим займалися, як воювали, про їхні човни та хто міг бути козаком. А потім почалися естафети.


          Учні поділилися на дві команди: команда «Сміливці» та «Силачі». 
      Проводилися такі естафети: «Посадка і збирання картоплі», «Приготування кулешу», «Вершники», «Кращий стрілець», «Козацька кмітливість», «Як козаки через річку переправлялись». Дуже дітям сподобалась естафета «Козаки відпочивають» (з розрізаних частинок картинки потрібно було скласти козака і дати відповіді на запитання, які пов’язані з козацькою тематикою). 






          У змаганнях перемогла козацька дружба.

четвер, 9 листопада 2017 р.

Урок – звіт з теми «Слово»

     Сьогодні, 9 листопада в День української писемності та мови, мною було проведено в 3 класі урок-звіт з теми «Слово».


   Учні звітували про свої знання по даній темі. Вони виписували з тексту словосполучення, в яких слова вживаються в прямому та переносному значеннях, підкреслювали багатозначні та однозвучні слова та розповідали про їх значення, добирали синоніми та антоніми. Дуже подобається третьокласникам пояснювати фразеологізми.


   Після кожного виконаного завдання учні на партах викладали частинку вислову. У кінці уроку на партах зявився вислів: «9 листопада – День української писемності та мови».


    На завершення уроку я повідомила, що День української писемності та мови – це державне свято, яке було встановлено 9 листопада 1997 року. Також ознайомила з Нестором -літописцем. Дослідники вважають, що саме з Нестора -літописця починається писемна українська мова.



   Діти були задоволені своєю працею, адже в кожного на парті в кінці кроку заусміхався смайлик. 

вівторок, 7 листопада 2017 р.

ОСІННІЙ ВЕРНІСАЖ

           У холодний день листопада ніщо так не зігріває душу, як теплі спогади про приємні шкільні моменти.
            Вже стало традицією проводити в Кислівському НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ»  свято композицій осінніх дарунків природи «Осінній вернісаж».

       20 вересня у святково прибраному фойє школи проходила виставка, фантазіям якої не було меж того сонячного вересневого ранку. В цій виставці приймали участь всі учні школи, молодшим  школярам домогали їхні батьки та вчителі. Назви дитиячих виробів кажуть самі за себе: «Веселі Смішарики і Матрушка» (2 клас), «Казковий будиночок» та «Осінні фантазії» (3 клас), «Люди, бережіть природу!» та «Дорога до монастиря» (6 клас), ансамбль «Марушка та  «веселі» чоловічки» (7 клас), «Гарбузові родичі» (8 клас), «Попелюшка».


          Але потрібно було не лише виготовити композиції, а й захистити їх. Діти декламували вірші, співали пісні, розповідали гуморески, показували сценки, розгадували загадки та інсценізували казки. Журі підвело підсумки конкурсу. 



       Переможцями стали учні 2 класу (класовод Свінціцька О. В.), 3 класу (Головіна С. О.) та 6 класу (кл. керівник Кломієць А. В.), яких було нагороджено грамотами та солодощами. А всі учасники отримали символічні подарунки на згадку та багато-багаторадісних емоцій. 

Привчаємо дитину до чистоти

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати в дитині і привчати до чистоти і прибиранням. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.
1.  Будьте прикладом для дитини! Це перше і найголовніше правило. Якщо ви намагаєтеся привчити дитину до порядку, в першу чергу слідкуйте за порядком у своїх речах. Ми не маємо права вимагати від дитини те, що самі не виконуємо.

2.  Поясніть дитині, для чого потрібне прибирання. Часто діти самі навіть і не здогадуються, навіщо ми, дорослі, виконуємо певні дії. Тому варто акцентувати увагу дитини на чистоті, як на результаті. поясніть, що набагато зручніше пересуватися по кімнаті, коли іграшки на поличках, а не під ногами. Розкажіть, як вам приємно знаходитися в чистій кімнаті. Тоді дитина з більшим ентузіазмом займеться прибиранням!
3.  Зробіть прибирання веселою грою. Нам, дорослим, часто буває важко заставити себе зробити прибирання в квартирі! А ми хочемо, щоб дитина з радістю приступила до такого “веселого” завдання… Тому пригадаймо, що гра — це провідна діяльність в дитинстві, і використаймо це! Ввімкніть веселу музику, переодягніться у чарівників чи перетворіться у роботів і складайте речі в комод так, як робили би це вони!

4.  Постійність і послідовність — ваші помічники! Щоб прибирання іграшок, складання речей в шафу, миття своєї чашки після чаю стали звичними справами, про які не потрібно нагадувати, будьте послідовними у цих правилах і вимогах. Якщо з найменшого віку ви будете кожен день демонструвати дитині, як скласти іграшки перед сном, то з часом малюк почне це робити сам. крім того для нього це стане звичкою, своєрідним ритуалом, нормою повсякденного життя.
5.  Допомагайте дитині! Почніть разом, або нехай почне дитина, а ви допоможіть закінчити. Не слід одразу вимагати у дитини повної чистоти без вашої допомоги! Таким способом ви лише відіб’єте бажання!
6.  Ніколи не використовуйте прибирання в якості покарання. Тоді у дитини сформується ставлення до прибирання як до чогось негативного і неприємного! А тоді вам уже не так просто буде змусити навести порядок.

7.  Хваліть і заохочуйте дитину. акцентуйте увагу на стараннях і на чистоті, яка стала у кімнаті.

8.  Не перевантажуйте дитину прибиранням! Пам’ятайте, що до певного віку діти не знають поняття “треба”, “мушу”, вони роблять лише те, що цікаво і “хочу”. Тому зважайте на можливості і вміння дитини, на її зацікавленість. Але і не спускайте багато з рук. Пам’ятайте, що все має бути в міру!


понеділок, 6 листопада 2017 р.

Привчайте дітей до заняття спортом!

            Проблема занять спортом зараз як ніколи актуальна. Адже більшість людей свій вільний час проводять не на пробіжці, а у віртуальному світі. Це тягне за собою погіршення здоров'я, сну і зовнішнього вигляду. Щоб уникнути подібного, прищеплювати любов до спорту потрібно ще з дитинства.
             Крім зміцнення здоров'я, спорт виховує характер, загартовує організм, роблячи його витривалим і сильним. А ще, що не менш важливо, - піднімає настрій, допомагає знаходити однодумців і заводити друзів. Спорт - це відмінне дозвілля і приємне проведення часу.


              А чи знаєте Ви, що фізична активність робить значний внесок у розвиток повноцінної особистості? Судіть самі - під час тренування діти відчувають як моральні, так і фізичні навантаження: опір суперника, підлаштування своїх інтересів під зацікавленість колективу, результат, який залежить від кожного в команді. У процесі змагання у дітей змінюються деякі риси характеру: з'являється сила волі, сміливість, впевненість, самовладання, рішучість, дисциплінованість і витримка. Крім цього, підвищується спостережливість і розумова робота, загострюється уважність і сприйняття.


          Спорт - це не тільки перемоги, але ще і поразки. І до них треба готуватися. Тут особливу роль відіграють батьки і вчитель. Підтримка, віра в результат і згуртованість вчать дитину долати труднощі, бачити свої слабкі сторони і не здаватися.