четвер, 21 червня 2018 р.

Цікаві факти про воду


Вода — сама звична і проста речовина на планеті Земля. Здається, що нічого нового ми вже не дізнаємося про воду, проте вона таїть в собі ще мільйони загадок, вчені кожен день відкривають цікаві і невідомі факти про неї.

Вода — безбарвна рідина — покриває понад 70% земної кулі (з яких тільки 2-3% є питною водою), а її вік близько 4,5 мільярдів років. Фактично кількість води на землі незмінно з дня народження нашої планети. Цікавий факт, що вода у вашій склянці впала з небес ще тиждень тому, але побачила динозаврів і зародження живого на землі.
Похожее изображение


Кілька пізнавальних і цікавих фактів про воду: Вода, безперечно, — основа всього життя. Всі живі істоти складаються з води: риби — на 75%, тварини — на 75%,             картопля — на 76%, медузи — на 99%, помідори — на 96%, яблука — на 85%. Навіть людина, і та, складається з води: у новонародженого в тілі міститься 86%, у старої ж людини — не більше 50%.

Виявляється, що вода в трубопроводі може замерзнути навіть при +20 С, але з однією умовою: якщо в цій воді міститься багато метану. Молекули цього газу «розштовхують» воду, це в підсумку призводить до зниження тиску рідини і підвищенню температури замерзання.

Найчистіша вода виявлена ​​у Фінляндії. Всього в усьому дослідженні взяло участь 122 держави. При всьому цьому, понад мільярд людей не мають зовсім доступу до безпечної і чистої води.

Ніколи не замислювалися, чому айсберги не тонуть? Адже айсберг — це твердий лід, який як камінь повинен піти на дно. Виявляється все просто: замерзла вода має менш щільну структуру, а також містить у собі бульбашки повітря, тому не тоне.
Картинки по запросу айсберг


Гідрологічний цикл (кругообіг води) по всій планеті за один день виробляє більше енергії ніж все людство за всю свою історію. За 20 хвилин, одна гроза виливає на землю близько 125 мільйонів літрів води! Уявіть собі, що кількість води, що випаровується протягом року з поверхні земної кулі рівно 577000 кілометрів кубічних.

Набагато більше питної води зберігається під землею в водоносних горизонтах, ніж на її поверхні. Загальні запаси води, яку можна використовувати для пиття всього 3% із загальної кількості водних ресурсів. На нашій планеті близько 96% води припадає на океани, близько 1,5% світових запасів рідини складають ґрунтові води і стільки ж припадає на крижані шапки і льодовики Гренландії та Антарктиди. Велика частина всієї земної води — солона, частка прісної рідини становить не більше 2,5%, при цьому більшість прісної води, а це близько 99%, міститься в ґрунтових водах і льодовиках.
Картинки по запросу вода



Гаряча вода, поміщена в холодильник, замерзає швидше холодної. Вченим так і не вдалося до кінця розгадати цю загадку. Є думка, що кип’ячена вода містить меншу кількість солей, тому вони осідають при кип’ятінні, тому вона швидше перетворюється на лід.

Канікули у дитини


Чудово, якщо час канікул дитини і час відпустки батьків збігаються. Але частіше буває так, що влітку дорослі працюють, а дітлахи змушені сидіти вдома за комп’ютером або перед телевізором. Ця одноманітність з часом набридає, дитині стає нудно, і літні канікули, які мали б бути веселими та сповненими вражень, минають у сірих тонах. Похмура перспектива, чи не так? Навіть сидячи вдома цілими днями, можна корисно проводити свій час, займаючись різними цікавими справами. Які ж є варіанти?

1. Навчання. Щоб старання та страждання учителів не минули марно, а голова дитини 1 вересня не була стерильно-порожня, йдучи на роботу вранці, залишайте невеликі завдання. Якщо вдома є карта чи глобус, географія перетвориться на цікаву гру! Запропонуйте дитині вибрати країну або континент, а потім в енциклопедії чи в інтернеті знайти інформацію про неї. А якщо в дитини проблеми із іноземною мовою, то перегляд улюблених мультфільмів мовою оригіналу допоможе покращити слухові та мовленнєві навички. Можливостей для цікавої освіти безліч, проте не варто забувати, що дитина все ж таки на канікулах, і її основне та безпосереднє завдання – відпочивати та набиратись сил.


2. Читання. Якщо ваша дитина любить читати, то великим мінусом буде лише те, що ви просто не змусите її відкласти книжку для того, щоб зробити щось інше. Але ви можете бути спокійними: їй достеменно не буде нудно у фантастичному світі Гаррі Поттера, у селі Тореадорів із Васюківки чи в середньовічному замку Айвенго.

Якщо ж це заняття не входить до списку улюблених, то це гарна нагода для мами почитати вголос. Дитячі книжки бувають такими цікавими, що ними зачитуються навіть найсерйозніші дорослі.

3. Рукоділля. Це чудовий спосіб організації дозвілля, особливо якщо ним захоплюються батько або мати. Навчіть доньку вишивати хрестиком чи плести, а хлопцю покажіть основи моделювання. Заняття можна поєднати з переглядом мультфільмів по телевізору. Щоправда, рукоділля підходить для більш спокійних та посидючих дітей; енергійний жевжик просто не висидить над одноманітною роботою.

 

4. Настільні ігри. Якщо у вас достатньо часу ввечері, згадайте про них. Це давно вже не суто дитяча забава, а універсальний спосіб розважити дитину будь-якого віку та цікаво провести час. Серед усього різноманіття можна вибрати те, що підійде саме вам, залежно від віку дитини, кількості учасників, складності і т.д. Граючи в «Монополію» чи складаючи пазли, ви й не помітите, як швидко пролетить час.

 

5. Хатні обов’язки. Канікули – це відпочинок від школи. Домашніх завдань ніхто не скасовував. Потурбуйтесь про те, щоб дитина не забувала, куди складати свої речі, і про те, що іграшки треба прибирати після того, як із ними пограєш. У цей період можна привчати дітей і до дорослих обов’язків. Дівчинка допоможе мамі готувати вечерю, тоді як хлопець старанно запам’ятовуватиме назви всіх ключів у гаражі або майструватиме полицю разом із батьком.

 

Батьки! Саме ви можете зробити відпочинок вашої дитини яскравішим і цікавішим! Треба лише трохи часу та фантазії.