пʼятниця, 17 березня 2017 р.

17 березня - Міжнародний день сну

ПОРАДИ БАТЬКАМ: ЯК ЛЕГКО ВКЛАДАТИ ДИТИНУ СПАТИ




 

Підготовка до нічного сну


Для повноцінного сну дитині потрібно забезпечити комфортні умови. У кімнаті має бути темно і, бажано, прохолодно. Якщо дитина здорова, в теплу пору року залишайте вікно відкритим, а взимку - ставте стулку на мікропровітрювання. Нестача кисню негативно позначається на якості відпочинку.
Постільна білизна купляйте тільки з якісних натуральних матеріалів - льону, бязі, бавовни.

Ритуал відходу до сну


З раннього дитинства намагайтеся укладати дитину спати в один і той же час, ретельно дотримуючись заведеного ритуалу. Ритуал відходу до сну може включати прибирання іграшок, перегляд дитячого мультфільму, читання книги, гігієнічні процедури, колискову.
Увечері організуйте для дитини спокійні ігри, тому що після сильного збудження ваш малюк довго не зможе заспокоїтися. Якщо є можливість - сходіть з дитиною на прогулянку. Після невеликих фізичних навантажень і свіжого повітря вона засне швидше.
Вечеря дитини повинна бути легкою, але досить поживною, щоб вночі вона не прокинувся від голоду. Перед самим сном  можна запропонувати, йогурт, стакан молока або кефіру.
Після вечірнього душа і чищення зубів дитина повинна переодягнутися в піжаму і лягти в ліжко.
Чудово, якщо перед сном хтось із батьків прочитає дитині казку. Мультфільм або аудіокнига теж допустимі, проте вони не зможуть замінити батьківського тепла і ніжності. Але в будь-якому випадку, поцілувати дитину і побажати йому спокійної ночі ви повинні самі.

Як полегшити дитині засипання


Якщо існує проблема зі страхом темряви, укладайте дитини при приглушеному світлі нічника.
Якщо дитина не може довго заснути, без кінця просить попити, сходити в туалет і т.д., дозвольте йому ще трохи погратися. Швидше за все, хвилин через 15-20 сон зморить її. Однак такі відступи від режиму повинні бути одиничними.







Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.