пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Сьогодні - Свято останнього дзвоника!

Шановні друзі! Ось і прийшов той час, на який всі ми так довго чекали. Для нас пролунає останній дзвоник. Малечі він сповістить про те, що настала чудова пора - літні канікули. Хочу побажати, щоб вони були незабутні, веселі та цікаві. Знаю, що восени, коли ви повернетесь за шкільні парти, буде про що розповісти друзям.

Для випускників цей останній дзвоник буде трошки сумним, тому що він сповістить про розставання з дитинством і про те, що вже завтра настане доросле життя. Я дуже хочу, щоб всі молоді люди вступили до тих навчальних закладів, які вони для себе обрали, отримали гарну сучасну освіту і улюблену професію. Впевнена, що всі ми - батьки та вчителі - пишатимемося вашими досягненнями.

А вчителям і батькам я хочу побажати в цей день мудрості та терпіння. Виховувати та навчати дітей важко, кажуть, що це іноді невдячна справа, але я вірю, що наші діти нас не підведуть. І своїми справами доведуть, що українці - найінтелектуальніша та найрозумніша нація. Успіхів вам та натхнення!




четвер, 25 травня 2017 р.

25 травня - День філолога. Хто такий філолог?

   Філолог – людина, що вивчає мови, їх історію, будову, структуру. Філологи бувають різних напрямків: практики та теоретики. Практики займаються постійним вивченням мов, роблять переклади, розширюють структурні мовні рамки. На відміну від практиків, теоретики займаються вивченням древніх і мертвих мов. Крім цього, теоретики розробляють нові правила, вводять нові умовні позначення, очищають мову від слів-паразитів і створюють словники.
  

четвер, 18 травня 2017 р.

18 травня - День вишиванки

Історія української вишивки



Цікаво, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу XVIII-XIX століть, а й елементи давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних жителів нашої Неньки.


Вишивка - це і оздоблення одягу, і весільні рушники, і елементи, покликані прикрасити оселю: скатертини, фіранки, покривала тощо. 

Види орнаменту та регіональний вплив на різноманіття візерунків у шитві пращурів




Перш за все варто зазначити, що більшість мотивів для орнаменту українцям подарувала сама матінка-природа. Але тим, що всю природу зобразити за допомогою голки і нитки неможливо, визначають основні інтерпретації візерунків, які містять той чи інший елемент з широким смисловим навантаженням. Перш за все це  геометричний (Гуцульщина, Поділля, Полтава) та рослинний (Буковина, Волинь, Поділля, Побужжя) орнаменти.

У зразках, створених переважно майстринями Північної Буковини, зустрічаються зображення людей і тварин (зооморфний та антропоморфний види). Хоча така регіональна прив’язка не є остаточною: відомо, що по всій території України були розповсюджені весільні рушники з вишитими птахами і навіть символічно зображеними молодятами.

Значно пізніше, з налагодженням комунікації між регіонами і розвитком торгівлі, народився комбінований орнамент, який поєднує всі традиційні види в одне ціле. Він, до речі, є дуже поширеним у роботах сучасних майстрів.




Найпоширеніші та найбільш шановані давніми українцями кольори – червоний та чорний. Вони вважалися магічними. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний – в жодному разі не колір смерті чи жалоби, як ми звикли вважати, швидше навпаки: пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, він уособлював безліч таємних знаків і закликів до родючого ґрунту, що забезпечував урожай і достаток.

Відповідно, дослідники вважають, що білий колір символізує світло і високодуховність, синій – холод і воду (є дуже часто антиподом червоному), жовтий – відображає свободу і щастя. Щодо зеленого кольору, то він є найулюбленішим серед українців після чорного і червоного. Він символізує ріст і розвиток, прагнення життя і молоду, дужу силу. Коричневий у вишивці ототожнюється із засіяною ріллею, а сірий – з рівновагою та здійсненням бажань.

середа, 17 травня 2017 р.

17 травня - День пульмонолога

     Хто такий пульмонолог? 
   Пульмонолог - це лікар-терапевт, діяльність якого зводиться до лікування захворювань, що виникають у сфері дихальної системи. Що стосується того, що лікує пульмонолог, то тут, відповідно, визначаються найбільш поширені захворювання, а це бронхіт, бронхіальна астма, пневмонія, і багато хто інші види патологій, актуальні для органів дихання.
   Пульмонолог може лікувати і дорослих, і дітей. Дитячий пульмонолог, відповідно є фахівцем, на прийом до якого приводять дітей за наявності у них тих чи інших захворювань дихальної системи. В якості основного фактора, що визначає роботу дитячого пульмонолога, розглядається об'єктивність оцінки загального стану дитини, що прийшла на консультацію. Причиною тому є той факт, що часто діти просто не можуть точно описати ті симптоми, які у них з'являються, і також описати ті скарги, які турбують.


субота, 13 травня 2017 р.

Де холодніше в Арктиці чи в Антактиці?

   Де холодніше - на північному полюсі (в Арктиці) або на південному (в Антарктиці)? Перше, що приходить на думку - на півночі холодніше. І це неправильно! Найнижча температура, зареєстрована на нашій планеті, була  на станції Схід поблизу Південного Геомагнітного Полюса і склала -86,9°С. Середня температура південного материка становить -49°С, що є найхолоднішим кліматом на Землі. В Арктиці середня зимова температура наближається лише до -34°С, а влітку там ще тепліше.
    А все тому, що Арктика - це лише замерзлий покрив океану, а Антарктида - величезний материк. По території Антарктида займає площу близько 14 млн. км2, що майже в два рази більше площі Австралії і в півтора рази більше площі Європи! Тому клімат в Південному полярному колі більш суворий, ніж в Арктиці. Крім того, вся Антарктида покрита льодом, а лід відображає 95% сонячної радіації. І нарешті, в холодному кліматі Антарктиди винна область високого атмосферного тиску з низхідними токами повітря, які не утворюють хмар. З цієї ж причини в Антарктиді не випадають опади.
    Антарктика настільки холодна, що сніг в деяких частинах континенту ніколи не тане. На цьому континенті знаходиться майже 90% світових запасів льоду, що містить приблизно ¾ прісної води нашої планети.





пʼятниця, 5 травня 2017 р.

Фотоархів. Ми вміємо працювати в команді!









Загадки

Сидить баба, у сто шуб одягнена. Хто її роздягає, той сльози проливає.




     Сидить дівчина в темниці, а коса на вулиці.





  Без рук, без ніг,
  А пнеться на батіг.



 А що то за коні в гаю на пристоні: Довгасті, голчасті, зеленої масті, нікого не возять, лише солі просять.



середа, 3 травня 2017 р.

Бережіть природу!

Багато людей на нашій планеті розуміють, що природа Землі в небезпеці, що вони не «панують» над природою, а просто знищують її. А знищивши навколишню природу, вони й самі не виживуть, бо людина — дитя природи, а не її полонитель. Людина без природи ніхто.
Природа така безахисна перед бурхливим людським господарюванням. Бережімо її, рятуймо!