Допомагати батькам по господарству — неписаний обов’язок кожної дитини. Та, на жаль, у світі є країни, де маленькі дітлахи змушені тяжко працювати для того, щоб їхня сім’я просто змогла вижити.
Саме через це Міжнародна організація праці (МОП) запровадила Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який щороку відзначається 12 червня.
Нині кількість працюючих дітей у світі становить 215 мільйонів, більше половини з них трудяться в умовах, небезпечних для життя. Статистика свідчить, що більшість працюючих дітей знаходяться в Індії. Переважна більшість дітей - домашніх працівників - дівчатка (72%). Із загальної кількості дітей - домашніх працівників - 52% зайняті небезпечною дитячою працею; 47% не досягнули 14 років, з них 3,5 мільйона - діти віком 5-11 років, 3,8 мільйона - діти у віці 12-14 років. Деякі з них є жертвами примусової праці або торгівлі людьми. Точне число таких дітей невідомо, проте, за оцінками, у світі їх налічується 5,5 мільйона.
Щоб ліквідувати дитячу працю в світі потрібні колосальні зусилля: ліквідація бідності, підвищення рівня розвитку суспільства і країни в цілому. Тож країни-члени МОП вирішили об’єднатися, що вирішити цю проблему.
У багатьох країнах світу дитяча праця вважається незаконною.
Держави-члени МОП поставили своєю метою ліквідувати найближчим часом найгірші форми дитячої праці. Для її досягнення потрібно як розширення масштабів діяльності, так і зміцнення політичної волі. Треба також зазначити, що щороку Всесвітній день боротьби з дитячою працею присвячений певній темі. Так, у різні роки він проходив під гаслами: «Увага! Діти на небезпечних роботах! Викорінимо дитячу працю!», «За права людини і соціальну справедливість! Викорінимо дитячу працю!», «Немає праці дітей - домашніх працівників!», «Розширити соціальний захист, боротися з дитячою працею!», «НІ – дитячому праці, ТАК якісної освіти» та ін. З метою підвищення інформованості та мобілізації громадськості у вирішенні проблем дитячої праці, до цього Дня у багатьох країнах світу громадськими та урядовими організаціями і установами проводяться різноманітні заходи: виставки картин, презентації сайтів, масові акції, спортивні змагання, дитячі свята, вистави, інформаційні кампанії.