понеділок, 12 червня 2017 р.

12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

   Допомагати батькам по господарству — неписаний обов’язок кожної дитини. Та, на жаль, у світі є країни, де маленькі дітлахи змушені тяжко працювати для того, щоб їхня сім’я просто змогла вижити.
   Саме через це Міжнародна організація праці (МОП) запровадила Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який щороку відзначається 12 червня.



    Нині кількість працюючих дітей у світі становить 215 мільйонів, більше половини з них трудяться в умовах, небезпечних для життя. Статистика свідчить, що більшість працюючих дітей знаходяться в Індії. Переважна більшість дітей - домашніх працівників - дівчатка (72%). Із загальної кількості дітей - домашніх працівників - 52% зайняті небезпечною дитячою працею; 47% не досягнули 14 років, з них 3,5 мільйона - діти віком 5-11 років, 3,8 мільйона - діти у віці 12-14 років. Деякі з них є жертвами примусової праці або торгівлі людьми. Точне число таких дітей невідомо, проте, за оцінками, у світі їх налічується 5,5 мільйона.



   Щоб ліквідувати дитячу працю в світі потрібні колосальні зусилля: ліквідація бідності, підвищення рівня розвитку суспільства і країни в цілому. Тож країни-члени МОП вирішили об’єднатися, що вирішити цю проблему.
    У багатьох країнах світу дитяча праця вважається незаконною.
   Держави-члени МОП поставили своєю метою ліквідувати найближчим часом найгірші форми дитячої праці. Для її досягнення потрібно як розширення масштабів діяльності, так і зміцнення політичної волі. Треба також зазначити, що щороку Всесвітній день боротьби з дитячою працею присвячений певній темі. Так, у різні роки він проходив під гаслами: «Увага! Діти на небезпечних роботах! Викорінимо дитячу працю!», «За права людини і соціальну справедливість! Викорінимо дитячу працю!», «Немає праці дітей - домашніх працівників!», «Розширити соціальний захист, боротися з дитячою працею!», «НІ – дитячому праці, ТАК якісної освіти» та ін. З метою підвищення інформованості та мобілізації громадськості у вирішенні проблем дитячої праці, до цього Дня у багатьох країнах світу громадськими та урядовими організаціями і установами проводяться різноманітні заходи: виставки картин, презентації сайтів, масові акції, спортивні змагання, дитячі свята, вистави, інформаційні кампанії.

  

Екскурсія до Національного науково-природничого музею НАН України та Київського зоопарку

   Літо - Чудова можливість не тільки відпочити, а й поподорожувати та дізнатися багато цікавого. Учні Кислівського НВК вирішили провести весело та пізнавально свій вільний час, тому вирушили на ексурсію до столиці України.
   Першою зупинкою став Національний науково-природничий музей НАН України — один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України. Учням дуже сподобалася цікава та змістовна екскурсія по Палеонтологічному відділу, де вони ознайомилися з скелетами окремих особин неогенових та четвертинних ссавців, що добре збереглися, а саме: слона-динотерія, жирафи-херсонотерія, кита-цетатерія, первісного бика-тура, мамонта тощо. Експозицію музею прикрашають відбитки безхребетних тварин та рослин, мушлі, скам’янілі стовбури дерев, шматочки бурштину з похованими в них комахами. Серед найцікавіших експонатів слід також назвати будівлі (за гіпотезою академіка І. Г. Підоплічка — каркаси жител давніх людей), споруджені з кісток мамонта, знайдені на Черкащині (Межиріч) та на Чернігівщині (Мізин). Це — творіння кроманьйонців, які мешкали на території України в період від 15 до 20 тисяч років тому і залишили по собі багату матеріальну культуру.
 

Зоологічний та Ботанічний відділи вразили розмаїттям відомим, а іноді й несподіваним, сучасним різноманіттям флори та фауни не тільки України, а й різних куточків планети.


 
 









Школярі також з цікавістю оглянули цент Києва - вулицю Хрещатик, Майдан Незалежності, Золоті Ворота. Особливо сподобалося різномаття фонтанів на головній площі столиці та велич київської архітектури.




 
   Наостанок учні відвівдали Київський зоопарк, де змогли поспостерігати за різноматтям фауни, як України, так і світу.









 
Ось на такій веселій ноті ми завершили екскурсію зоопарком і Києвом:


пʼятниця, 9 червня 2017 р.

З Міжнародним днем друзів!


Про друзів не дарма складають пісні,
Не один пуд солі вони з'їли разом,
Друг – надійна опора завжди,
Кажуть, пізнаються в біді завжди.
День друзів – прекрасне свято,
Всюди гамір, веселощі, жарти, сміх,
Друзів на світі багато різних,
Хай у вашому житті друг буде краще всіх.

середа, 7 червня 2017 р.

Сьогодні - Всесвітній день океанів

   На нашій улюбленій планеті Земля розкидано всього чотири океани: Північний Льодовитий, Індійський, Атлантичний і Тихий. Безумовно, ці величезні творіння природи приховують в собі  багато цікавого, давайте поговоримо про цікаві факти про океани.
   Тихий океан, насправді, зовсім не тихий  - у ньому народжується найбільше число цунамі і тайфунів. Проте в цьому океані є чимало райських містечок: Гаваї, Гаїті, Таїті ... Тихий океан дбайливо зберігає в собі більше половини всієї води Світового океану, а найширша його частина знаходиться на екваторі. Часто кажуть, що найтепліший з океанів - Індійський. Місцями так. Але в середньому найтеплішим океаном є якраз Тихий!







    А ось в Індійський океан входить Червоне море - найтепліше і солоне серед морів.  В Перській затоці ж температура води може досягати 32 градуси! Ситуацію псує Антарктида, з якою океан межує на півдні, вона-то і вносить до нього велике число крижаної води.
   Cамий вивчений і освоєний людьми зі всіх океанів - Атлантичний. Як його тільки не називали: "Море за Геракловими стовпами", "Атлантик", "Західний океан", "Море мороку" ... Остаточне назву він отримав на честь титана Атланта з грецької міфології. Вода в Атлантичному океані найсололоніша серед усіх океанів.
   А ось Північний Льодовитий океан взагалі колись був прісним озером, сполученим з Атлантичним вузькою протокою! З часом протоку розширювався, і солоні атлантичні води ринули на північ. Взимку 9/10 акваторії Північного Льодовитого океану покрито льодами, які вільно плавають по океану. Температура води практично у всьому океані близька до замерзання.