середа, 30 серпня 2017 р.

Вірші для школярів початкової школи до Дня знань

Перший Дзвоник

Літо стернями пішло,
Входить осінь у село.
Я люблю рум'яну осінь.
Над садами чисту просинь,

Молотарки спів у полі,
Перший дзвоник в нашій школі,
Що нас кличе, мов зоря,
До книжок, до букваря.

Я нарву найкращих квіток,—
Купчаків, жоржин, леліток,—
Принесу з росою в клас,
Де стрічає вчитель нас.

Я віддам букет барвистий,
Де блищить роса намистом,
А одного купчака
Приладнаю до дзвінка.

Ой дзвіночки срібляні,
Добре вчитися мені.

(М. Стельмах) 

Перше вересня

Спокійним сонечком зігріті,
Стоять ліси, в шовки сповиті.
У перваків – букети квітів.
Цей день сумний і веселковий.
Сумуєш ти: «До стрічі, літо!»
Але й радієш: «Здрастуй, школо!»

(В. Берестов)

Перший дзвінок

Вересень щедро сонцем зігрітий.
В школу повсюди
сходяться діти.
Квіти барвисті в них у руках,
Вогники щастя ясніють в очах.
В кожного радісна усмішка сяє.
Дзвоником першим
їх школа вітає.

(І. Блажкевич)

Веселий дзвінок

Вересень. Стежка до школи.
Дзвонить веселий дзвінок.
І через луг, через поле
Сонце спішить на урок.
Промінь лягає на трави,
Лукам навіє тепла.
Осінь стрічки золотаві
В коси дерев заплела.
Пахне прив’яленим цвітом –
З гаю, з городу, з двора.
Ми попрощалися з літом,
Ось і до школи пора.

(М. Сингаївський)

вівторок, 29 серпня 2017 р.

Як навчатимуть молодших школярів у 2017-2018 н.р. році

Міністерство освіти і науки надало школам рекомендації щодо особливостей навчального навантаження та оцінювання школярів початкових класів. Відповідні методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році надіслані навчальним закладам країни.

Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що у першому класі домашні завдання дітям не задаються. У других-четвертих класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин, у 3-му класі – 1 години 10 хвилин, 4-му класі – 1 години 30 хвилин.
У Міністерстві освіти підкреслюють, що домашні завдання також не мають задаватись учням початкової школи на вихідні, святкові та канікулярні дні.
«Недопустимим є перевантаження учнів завданнями, які містяться у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою: зафарбовування малюнків, складання схем, таблиць, виконання додаткових завдань і вправ, написання домашніх творів тощо», - йдеться у рекомендаціях відомства.
Частину навчального навантаження з фізичної культури у початковій школі, за наявності відповідних умов, навчальні заклади можуть використовувати на вивчення окремих навчальних предметів, що забезпечують рухову активність учнів, зокрема, хореографії, ритміки або плавання.
Оцінювання навчальних досягнень учнів у 1 класі з усіх предметів інваріантної складової має здійснюватись лише вербально. Також, за рішенням педагогічної ради школи словесна характеристика знань, умінь і навичок, може надаватися учням другого класу.
У міністерстві зазначають, що вчителі мають вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів навчальної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти. Також вчителю забезпечується право самостійно переносити теми уроків, відповідно до засвоєння учнями навчального матеріалу, визначати кількість годин на вивчення окремих тем.
Методичні рекомендації МОН також містять поради щодо активного запровадження вчителями інтегрованих уроків.
«Сприйняття світу учнями 6-10 років за своєю суттю є цілісним як цілісне і саме довкілля. Потреба подолати протиріччя між розподілом освітнього процесу на окремі предмети, з одного боку, і цілісністю світу та цілісністю сприйняття дитиною довкілля, з іншого, потребує активного запровадження інтегрованих уроків», - зазначають в Міносвіти.
У межах таких уроків має вивчатись підпорядкований одній темі матеріал із різних навчальних предметів, Головною метою інтегрованих уроків має бути не виклад максимального об’єму інформації, а формування цілісної картини світу і підвищення пізнавального інтересу учнів.
За матеріалами http://osvita.ua

Як підготувати дитину до навчання після літніх канікул?

Перші дні після літа діти ходять в школу з бажанням, настрій у них піднесений: вони знову побачили своїх однокласників, яким можна довго розповідати про пригоди під час канікул, ще не встигли отримати погані оцінки і втомитися від занять і домашніх завдань.

Поступово заряд бадьорості у наших школярів закінчиться, різка зміна розпорядку дня і роду занять, усвідомлення довгого навчального року відіб'ється на настрої дітей, діти швидко втомлюються і не рідко через це вередують та капризують. Як допомогти дитині адаптуватися до школи після літніх канікул?

  1. Режим дня.
Вам легко повертатися до робочого режиму після відпустки? Для дітей це теж стрес. Є сенс  «налаштувати» правильний розпорядок: лягати і прокидатися раніше.
  1. Нервова система.
Коли організм постійно перебуває у стресовому стані, виникає дефіцит цинку. Це, в свою чергу, негативно позначається на здатності до запам’ятовування і навчання. Поки є час – поповніть організм вітамінами або біодобавками. Не обов’язково штучними: пропонуйте школяреві продукти, що містять цинк.
  1. «Арсенал» знань.
Так уже наш мозок влаштований, що без тренувань ніяк. Поки канікули не закінчилися, можна в спокійному темпі «розбудити» мозок шляхом гортання зошитів за минулий рік. 
  1. «Відбиток» в класі.
  2. Адаптація до школи пройде легше, якщо дитина принесе з собою в клас щось домашнє. Як варіант, книгу або вазон.
  1. Позитивний настрій.
  2. «Знову школа, нічого хорошого мене не чекає» – з таким настроєм за парти відправляються чимало учнів. Як допомогти маленьким песимістам? Запропонуйте згадати всі приємні моменти канікул. Переведіть увагу з негативу на позитив. Можна зробити колаж з веселих фотографій або записати приємні спогади в «щоденник літа».
  1. Свято завершення канікул.
  2. Завжди простіше адаптуватися до нового, якщо на старому поставити крапку. Допоможіть дитині красиво завершити канікули. Вона була в таборі або у бабусі? Зустріньте її подарунком, солодощами або букетом з повітряних кульок. Вік учня не має значення, головне – зробити сюрприз.
  1. Шкільний ярмарок.
  2. Підготовка до нового навчального року не обходиться без покупки канцелярського приладдя, шкільної форми та інших корисних речей. Якщо є можливість – дозвольте дитині самій вибирати собі речі. Звичайно, в межах розумного.
    8. Терпіння та позитивне налаштування батьків 
    Якщо ви роздратовані від того, що вам треба займатися з дитиною уроками, то і дитину уроки будуть дратувати, і вона буде все робити з небажанням. Ваше завдання не скомандувати «роби уроки», а допомогти, зацікавити, зробити уроки задоволенням.Завжди хваліть дитину за успіхи і за знання, але не за оцінки. Дитина повинна розуміти, що це важливіше.І головне дайте зрозуміти дитині, що ви будете її любити завжди, і на це не вплинуть жодні оцінки, що ваша любов є постійною і безумовною і вона не залежить від здобутків та зусиль.Не варто вимагати від дитини бути організованою, якщо ви самі не організовані. Якщо ви спізнюєтеся, що не дотримуєтеся графіку, ви все робите невчасно і з небажанням, ваша дитина братиме з вас приклад.