Перші дні після літа діти ходять в школу з бажанням, настрій у них піднесений: вони знову побачили своїх однокласників, яким можна довго розповідати про пригоди під час канікул, ще не встигли отримати погані оцінки і втомитися від занять і домашніх завдань.
Поступово заряд бадьорості у наших школярів закінчиться, різка зміна розпорядку дня і роду занять, усвідомлення довгого навчального року відіб'ється на настрої дітей, діти швидко втомлюються і не рідко через це вередують та капризують. Як допомогти дитині адаптуватися до школи після літніх канікул?
Поступово заряд бадьорості у наших школярів закінчиться, різка зміна розпорядку дня і роду занять, усвідомлення довгого навчального року відіб'ється на настрої дітей, діти швидко втомлюються і не рідко через це вередують та капризують. Як допомогти дитині адаптуватися до школи після літніх канікул?
- Режим дня.
Вам легко повертатися до робочого режиму після відпустки? Для дітей це теж стрес. Є сенс «налаштувати» правильний розпорядок: лягати і прокидатися раніше.
- Нервова система.
Коли організм постійно перебуває у стресовому стані, виникає дефіцит цинку. Це, в свою чергу, негативно позначається на здатності до запам’ятовування і навчання. Поки є час – поповніть організм вітамінами або біодобавками. Не обов’язково штучними: пропонуйте школяреві продукти, що містять цинк.
- «Арсенал» знань.
Так уже наш мозок влаштований, що без тренувань ніяк. Поки канікули не закінчилися, можна в спокійному темпі «розбудити» мозок шляхом гортання зошитів за минулий рік.
- «Відбиток» в класі.
Адаптація до школи пройде легше, якщо дитина принесе з собою в клас щось домашнє. Як варіант, книгу або вазон.
- Позитивний настрій.
«Знову школа, нічого хорошого мене не чекає» – з таким настроєм за парти відправляються чимало учнів. Як допомогти маленьким песимістам? Запропонуйте згадати всі приємні моменти канікул. Переведіть увагу з негативу на позитив. Можна зробити колаж з веселих фотографій або записати приємні спогади в «щоденник літа».
- Свято завершення канікул.
Завжди простіше адаптуватися до нового, якщо на старому поставити крапку. Допоможіть дитині красиво завершити канікули. Вона була в таборі або у бабусі? Зустріньте її подарунком, солодощами або букетом з повітряних кульок. Вік учня не має значення, головне – зробити сюрприз.
- Шкільний ярмарок.
Підготовка до нового навчального року не обходиться без покупки канцелярського приладдя, шкільної форми та інших корисних речей. Якщо є можливість – дозвольте дитині самій вибирати собі речі. Звичайно, в межах розумного.
8. Терпіння та позитивне налаштування батьків
Якщо ви роздратовані від того, що вам треба займатися з дитиною уроками, то і дитину уроки будуть дратувати, і вона буде все робити з небажанням. Ваше завдання не скомандувати «роби уроки», а допомогти, зацікавити, зробити уроки задоволенням.Завжди хваліть дитину за успіхи і за знання, але не за оцінки. Дитина повинна розуміти, що це важливіше.І головне дайте зрозуміти дитині, що ви будете її любити завжди, і на це не вплинуть жодні оцінки, що ваша любов є постійною і безумовною і вона не залежить від здобутків та зусиль.Не варто вимагати від дитини бути організованою, якщо ви самі не організовані. Якщо ви спізнюєтеся, що не дотримуєтеся графіку, ви все робите невчасно і з небажанням, ваша дитина братиме з вас приклад.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.