понеділок, 29 січня 2018 р.

29 січня - День пам’яті Героїв Крут


Сьогодні українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».
Картинки по запросу день пам'яті героїв крут

середа, 24 січня 2018 р.

З Тетяниним днем!

Нехай в День Ангела красою квітне світ,
Стають життям усі найкращі мрії,
Нехай дарує доля сотню літ,
У щасті й радості, любові та надії!




Картинки по запросу поздоровлення з днем тетяни





четвер, 18 січня 2018 р.

Приємні спогади. Свято "Надвечір'я Святого Миколая"

    19 грудня 2017 р. в актовій залі школи проходило свято "Надвечір'я Святого Миколая", яке почалося такими словами:


"Всі чекають Миколая,
Всі на світі - кожний край,
Та не кожний, мабуть, знає,
Хто ж то, добрий Миколай.



    На святі звучали вірші, пісні про Миколая. Була зіграна вистава "Надвечір'я Святого Миколая". Діти піснею запросили Св. Миколая в гості.


    Учні відгадували загадки та провели такі ігри з Миколаєм: "Сніжки", "Танець для Миколая навколо стільців", "Зимові слова", "Переправа" і "Склади вислів". Переможці отримали цукерки, шкільне приладдя та інші корисні речі.






понеділок, 15 січня 2018 р.

Як уникнути обморожень?

Похожее изображение


Зима — це час, коли недотримання правил правильної одягу і поведінки на вулиці може призвести до вкрай серйозним обморожень і навіть летального результату. Тому, для того, щоб не замерзати на вулиці, потрібно знати, як правильно одягатися в мороз. Також існують деякі універсальні правила безпеки взимку, дотримання яких допоможе знизити ризик отримання обмороження і допоможе швидше зігрітися після перебування на морозі.

Як одягатися взимку?

Одяг взимку має бути багатошаровим. Це означає, що недостатньо однієї теплої речі. Коли одягу багато, вони створюють деяку теплову прошарок між собою, що не дає холоду проникати до тіла, а тепло від поверхні тіла довше залишається всередині і не охолоджується.
Для створення багатошаровості одягу, можна одягти на себе кілька светрів, нижні і верхні штани, звичайні і вовняні шкарпетки. Щоб не обморозити пальці рук, можна надіти 2 види рукавичок або рукавиць.
        Зимовий одяг ні в якому разі не повинен бути тісним тому, що в цьому випадку порушується правильний кровообіг. Тепла кров гірше просувається в затиснуті одягом області тіла і гірше їх зігріває.
Похожее изображение


Як зігріватися взимку?

Найважливіше на морозі — це рух. Навіть самий теплий одяг не здатен зберегти достатньо тепло. Тому чим активніше рухатися на морозі, тим краще тіло зігріває саме себе.

Як тільки починає відчуватися задубіння або охолодження кінцівок, бажано відразу ж почати активний рух, поки ще не боляче це робити. В іншому випадку задубіння буде швидко зростати, у зв’язку з чим здатність до руху буде падати.

До речі, діти, незважаючи на маленьку кількість жирової тканини, краще переносять перебування на морозі тому, що активно рухаються. Як тільки діти припиняють фізичну активність на холоді, вони починають дуже швидко замерзати.

Правила безпеки взимку

1. Перед виходом на мороз буде розумним нанести на шкіру відкритих поверхонь спеціальний крем від морозу. Він створюються на основі жиру і чудово захищає шкіру від морозу і вітру. Наносити крем бажано не пізніше, ніж за півгодини до виходу на мороз. Ні в якому разі не можна користуватися зволожуючими кремами і засобами, тому що в їх склад входить вода, яка замерзає на морозі.

2. Не можна торкатися оголеними руками і іншими ділянками тіла металевих поверхонь на вулиці. Особливо небезпечно дотик вологих оголених частин тіла до промороженого металу. З цієї ж причини носіння металевих браслетів (годинника або прикрас) може становити небезпеку, якщо ця область тіла буде відкрита морозному повітрю.
       3. Коли особа почне замерзати від морозу і холоду, можна розтерти його сухою поверхнею рук. Ще краще просто мімічно порухати різними лицьовими м’язами, щоб кров почала активніше зігрівати область обличчя.

Не можна розтирати обличчя снігом або тканиною рукавичок. В цьому випадку можливе виникнення подряпин і інших ушкоджень шкіри Розтирання взагалі варто виключити з методів для зігрівання навіть після повернення в тепле приміщення, як вкрай травмуючий поверхню охолодженої шкіри спосіб.

4. При поверненні з морозу в тепле приміщення не можна відразу піддавати поверхню замерзлих частин тіла впливу прямого джерела тепла (батареї, радіатори, обігрівачі, газові конфорки і т. д.). У таких випадку, при швидкому нагріванні на замерзлій поверхні шкіри можливі серйозні пошкодження і зміни. Відігріватися від морозу потрібно поступово.

 

пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Проводь канікули з користю!

Картинки по запросу завдання про зиму 3 клас

Картинки по запросу завдання про зиму 3 клас

Вчимо щедрівку!

Щедрий вечір, добрий вечір —
І дорослим, і малечі!
Щастя, радості, любові,
Щоб завжди були здорові
І багаті, і веселі
І надворі, і в оселі.
Щоб Господь оберігав,
Вам усе потрібне дав,
    
Щоб ви квітли з кожним кроком,
Отже, всіх вас з Новим роком!
***
Щедро-щедро стіл накритий!
Буде рік багатий, ситий,
Буде щастя і здоров'я,
Жити будете з любов'ю,
Чесні будуть справи й дії,
Всі здійсняться ваші мрії!
Щедро-щедро вам бажаю!
З Новим роком вас вітаю!
***
Як ходили ми бродили,
То щедрівочку зустріли.
З нею ми прийшли до хати,
Тож дозвольте щедрувати!
Щастя, радості, достатку,
В охорону — ангелятко!
Хай приходять до оселі
Друзі вірні і веселі,
Море сміху і любові.
Щоб усі були здорові!
Картинки по запросу щедрівка